Aşk-ı Memnu - Livaneli Kitaplığı

Ürün Kodu: 9789751046345
Aşk-ı Memnu - Livaneli Kitaplığı

Servet-i Fünun ve realizm akımı öncülerinden kabul edilen Halid Ziya Uşaklıgil, eserleri ile Türk edebiyatında bir çığır açmıştır. Edebiyatımızın özellikle Batılılaşma seyrinde ilk örneklerini vermiş olup, romanlarında genel olarak İstanbul ve çevresini işlemiş, karakterlerini Batılı tarzda yansıtmıştır.

 

Uşaklıgil’in başyapıtı Aşk-ı Memnu ise ilk büyük Türk romanı kabul edilmekle birlikte, gerek seçkin üslubu gerek ilmek ilmek kurgulanmış akışı ve gerek karakterlerin işleniş biçimiyle Türk hatta dünya edebiyat tarihinde kendisine sarsılmaz bir değer inşa etmiştir.

 

Romanda, genç ve güzel bir kadının annesi ile girdiği güç yarışı sebebiyle zengin ve yaşlı bir İstanbul beyefendisiyle evlenmesi, ancak elinde olmaksızın yasak bir aşka sürüklenmesi ve yaşanan tüm diğer girift olaylar, karakterlerin psikolojileri açısından değerlendirilmiş olup gerçekçi bir yaklaşımla verilmiştir.

 

Aşk-ı Memnu’nun Türk edebiyat tarihindeki değeri yadsınamaz hatırasına sahip çıkmak ve bunu sürdürmek için İnkılâp Kitabevi olarak, eserin gözden geçirilmiş yeni baskısını okurlarımıza sunmaktan kıvanç duyuyoruz.

 

İlgili ürünler
Yazarın Diğer Kitapları
Whatsapp Destek Hattı
G-HET81Q4C75