Portekizce Dilbilgisi

Ürün Kodu: 9789751031846
Yazar: İnci Kut
Portekizce Dilbilgisi

İNCİ KUT, ilk ve orta öğrenimini TED Ankara Koleji'nde tamamladıktan sonra 1965 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. 1970 yılında Madrid Üniversitesi'nden İspanyol Dili Yeterlilik Diploması'nı aldıktan sonra, 1976'da Polonya'da Varşova Üniversitesi İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümünün ilk 5 mezunundan biri oldu.

1987 yılından başlayarak çeşitli büyüklüklerde İspanyolca-Türkçe/Türkçe-İspanyolca sözlükler ve İspanyolca Dilbilgisi kitapları, ayrıca İspanyolca konuşan ülkeler için de Türkçe metotlar hazırlayıp yayımladı. Portekiz ile Türkiye arasındaki kültürel etkinlikler çerçevesinde 2006 yılında Lizbon ve Ankara Üniversitelerinde karşılıklı olarak Portekizce ve Türkçe kurslarının açılmasıyla, bu alandaki ihtiyacı karşılamak üzere dünyadaki ilk Portekizce-Türkçe/Türkçe-Portekizce küçük ve orta boy sözlükleri hazırlayarak yayımladı.

Bugün dünyada İspanyolcadan sonra en çok konuşulan Latin kökenli ikinci dil olan Portekizceyi 200 milyondan fazla insan konuşmaktadır. Ülkelerimiz arasında giderek artan ekonomik ve kültürel ilişkilerin sonucunda büyük ilgi çekmeye başlayan Portekizce, İnci Kut'un elinizdeki yetkin çalışmasıyla Türkiye'deki dil öğrenimine de katkıda bulunmaktadır. Portekizce Dilbilgisi kitabında Portekizcenin Batı dilleri arasındaki konumu ve önemi anlatıldıktan sonra fonetik, dili oluşturan morfolojik bölümler ve sözdizimi kuralları ayrıntılı bir şekilde ele alınmakta ve her bölüm alıştırmalarla pekiştirilmektedir.Sayfa Sayısı: 231

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: İnkılap Kitabevi

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

İlgili ürünler
Whatsapp Destek Hattı
G-HET81Q4C75