Az Su İsteyen Bahçeler

Ürün Kodu: 9789751044259
Yazar: Gülnar Önay
Az Su İsteyen Bahçeler

Dünyamız her geçen gün giderek artan bir kuraklık sorunuyla karşı karşıya. Ne yazık ki bu ürkütücü sorunun tek sorumlusu biz insanlarız. Bu kötü gidişe ancak bizler dur diyebiliriz. Doğanın kendini yenileme becerisine sığınıp: “Önce kapımızın önü” diyerek hepimiz tek tek önlem almalıyız; ancak bu şekilde doğamızı korur ve ona duyduğumuz saygıyı göstermiş oluruz.

İklim krizine bağlı olarak dünyamız, özellikle ülkemiz gibi Akdeniz iklim kuşağında olan ya da daha sıcak ülkeler çok ciddi su sıkıntısı içinde. Bu büyük sorunla baş etmenin çözümlerinden biri de su tasarrufu ve suyun geri dönüşümünü sağlamak. “Biz ne yapabiliriz?” sorusuna özellikle bahçesi olan okurlarımıza, bugüne değin bahçe alışkınlıklarını bırakmalarını ve bahçelerini AZ SU İSTEYEN bitkilerle oluşturmalarını salık veriyoruz.

Birbirinden zengin türleriyle ülkemizde de yetişen sükülent, kaktüs türlerinin yanı sıra susuzluğa dayanıklı, kolaylıkla sağlayabileceğiniz, bahçenize biçim renk, koku ve özellik katacak çok çeşitli bitkilerle bu kitap size rehber olacaktır. 

 

İlgili ürünler
Whatsapp Destek Hattı
G-HET81Q4C75